Yat Temizliği
Yat Temizliği

YAT, AHŞAP TEKNE, ZODYAK BOT BAKIM VE  TEMİZLİĞİ

Fiber yada ahşap yat sahipleri için en önemli konulardan bir tanesi şüphesiz yat temizliği. Tekne sahipleri temizlik konusunda biraz daha titizdirler. İster ahşap, ister fiber bot yada yelkenli gemi olsun deniz taşıtlarının temizliği önemidir. Bu temizlik tekne çeşidine göre değişse de temeli aynı şeye dayalıdır. Bulunduğumuz ortamın temizliği ve düzenliliği bize de olumlu bir enerji verir ve mutlu olmamızı sağlar.

Yat temizliği amacına hizmet eden ürünlerin hemen hepsinin kullanımı pratiktir. Bu ürünleri seçerken “Kostik ve Solvent” içermeyen çevre dostu ürünlerin seçimi önemlidir. Bu aşamada ihtiyacımız olan tekne temizliği için üretilmiş temizlik ve bakım ürünleri, su, sert olmayan sünger veya yumuşak fırçalardır.

GÜVERTE TEMİZLİĞİ

Güverte temizlenirken, sert fırçalamayı gerektirmeyen yat genel temizlik ürünleri ürünler tercih edilmelidir. Aşırı raspalama boyaya zarar verebileceğinden  güverte temizlik ürünleri alırken bu hususa dikkat edilmelidir.  Ahşap malzemenin bakımı yorucu olabilir. Bu malzemeyi korumak için gemi güvertesi kaplama bileşiğini kullanmanız tavsiye edilir.

Böylece tüm sezon boyunca ahşap malzemeyi koruyabilir, böcekleri en az bir mevsim dışarıda tutabilirsiniz. Bu, ayrıca güverteye suyun gelmesini de engelleyecek böylece güverte kaygan olmayacaktır.

YAT İÇİ KAPALI ALANLARIN TEMİZLİĞİ

Teknelerin iç temizliğinde en dikkat edilmesi gereken nokta doğa dostu ürünler kullanılmasıdır. Bunun dışında tuvalet ve banyolarda hijyen ağırlıklı temizlik malzemeleri  kullanılmalı. İç mekanlarda halı kullanılmış ise önce elektrikli süpürge ile katı pislikler temizlenir.

Gemi içi temizliği genel temizlik kuralları ile ev temizliği şeklinde yapılabilir.  Genel yat içi temizlik işlemi bittikten sonra kurulama işleminin ve deterjandan tamamen arındırma işleminin iyi yapılması gerekmektedir.

Telefon: +90 549 473 00 59
Fax: +90 262 641 67 70
Marintürk Ofis B-09 Batı Mah.
Sahil Yolu 34890 Pendik, İstanbul